Gina Davies Gina Davies Autism Centre

„Celina is an inspirational Attention Autism Advanced Practitioner who shares her skills with children, families and staff in training that creates joyful intervention. Celina runs sessions that inspire the children to engage, communicate and build social communication skills and delight in the process. Celina’s skill in finding the spark in every child and supporting them as they learn is outstanding.”

tłumaczenie z j. angielskiego:

„Celina jest terapeutką i trenerem metody Attention Autism, która dzieli się swoimi umiejętnościami z dziećmi, rodzinami i specjalistami podczas szkoleń, które są pełne optymizmu i radości. Celina prowadzi sesje, które inspirują dzieci do zaangażowania się, komunikowania i budowania umiejętności komunikacji społecznej oraz czerpania radości z komunikacji. Umiejętność Celiny w znajdowaniu iskry w każdym dziecku i wspieraniu ich podczas nauki jest znakomita.”

Gina Davies

Specialist Speech and Language Therapist: Dip RCSLT, HPC reg; RSA specific learning difficulties; Advanced Certificate in Education: Pupils with autism.

Gina Davies jest wykwalifikowanym logopedą, terapeutą dzieci z autyzmem z wieloletnim doświadczeniem, która dzięki swojej ciężkiej pracy i pasji opracowała program Attention Autism dla rodziców i specjalistów. Pracowała z setkami dzieci z autyzmem w szkołach, żłobkach i domach podczas terapii indywidualnej oraz bezpośrednio z rodzicami, opiekunami i rodzinami.

dr Bernadetta Kosewska Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

„Od lat spotykam dzieci ze spektrum autyzmu i ich rodziny. Wiem jak bardzo poszukują wsparcia, odpowiedniej terapii dla ich dziecka. Nowości jakie pojawiają się na rynku polskim, niejednokrotnie podlegają dyskusji. Zawsze droga jaką obieramy jest kwestią wyboru. Powinniśmy podążać za rzeczywistymi potrzebami i możliwościami dziecka. Jeśli jako rodzice, terapeuci, nauczyciele mamy w czym wybierać jesteśmy w stanie odpowiednio dobrać metody i techniki pracy. Celina Twardysz na pierwszym szkoleniu przeprowadzonym w Polsce, w Warszawie metody Attention Autism pokazała jej podstawy. Jestem przekonana, że codzienne działania prowadzone tą metodą w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu mogą przynosić efekty ze względu na charakter metody: jej budowę, opieranie się na zabawie, która codziennie ma inny przebieg oraz swoistych zainteresowaniach dziecka. Poszukiwanie nowości, inspiracji jest szansą na budowanie sukcesu dziecka, nawet najmniejszego. Tak ważnego dla dziecka, jego rodziny ale też osób pracujących na co dzień z dziećmi ze spektrum autyzmu. Zachęcam do zapoznania się z metodą, poznania ciepłej, otwartej, zarażającej pozytywną energią Celiny – trenera Attention Autism, a dalej wybór należy już do każdego z nas!”

Bernadetta Kosewska 

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Adiunkt w zakładzie Terapii Pedagogicznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Pedagog specjalny, terapeuta Integracji Sensorycznej. Doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem oraz zaburzeniami pokrewnymi: wolontariusz-terapeuta metody Opcji, pedagog w ośrodku wczesnej interwencji, nauczyciel wspomagający w szkole z oddziałami integracyjnymi, nauczyciel-wychowawca w szkole specjalnej dla dzieci z autyzmem, terapeuta SI dzieci ze spektrum autyzmu. Wiedza i umiejętności zdobywane w kraju i za granicą. Swoje pasje rozwija podążając za przewlekle chorą córką, niespełna 4 – letnią Antosią.

mgr Monika Frąckowiak

„Szkolenie doskonale przygotowane pod względem merytorycznym. Pani Celina to nie tylko osoba o dużej wiedzy dotyczącej pracy z dziećmi dotkniętymi autyzmem, ale przede wszystkim to praktyk z wieloletnim doświadczeniem, którym chętnie się dzieli. Jej pomysły na pomoce i ćwiczenia  mogą wykorzystać zarówno nauczyciele i terapeuci, jak i rodzice oraz opiekunowie dzieci ze spektrum autyzmu. Pani Celina chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami i odpowiada na pytania. Czas szkolenia upływa zbyt szybko, co jest chyba najlepszą rekomendacją.”

Monika Frąckowiak

Nauczyciel języka polskiego, logopeda, oligofrenopedagog.

mgr Justyna Deneka Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lesznie

„Metoda Attention Autism jest ciekawym pomysłem na pracę terapeutyczną z dziećmi. Podpowiada jak uczyć poprzez zabawę, pomaga w tworzeniu wspólnego pola uwagi, pozostawia dużo swobody terapeucie, a dla dzieci jest po prostu atrakcyjna. Podobnie zresztą jak szkolenia prowadzone przez panią Celinę, która chętnie dzieli się wiedzą i własnymi doświadczeniami. Nie da się nie dostrzec, że praca jest jej pasją.”

Justyna Deneka

Pedagog specjalny, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Lesznie

mgr Renata Miszewska

" Schodami na szczyt 😉 No prawie 😉 "  pozwoliłam sobie zacytować wiadomość od  męża Celiny, którą otrzymałam tuż przed szkoleniem wprowadzającym do metody Attention Autism. Oczywiście napisana po to, żeby nas pokierować do odpowiedniej sali :), ale jakże aktualna i trafiona  dla mnie, osoby przyglądającej się z boku, jak Celina się rozwija i angażuje w pracę z osobami z autyzmem. Z Celiną miałam przyjemność pracować przez rok. Jest osobą niezwykle ambitną,  która potrafi przezwyciężyć wszelkie trudności w dążeniu do określonego celu. Celina dała się poznać jako osoba skromna i zwyczajna w swojej niepowtarzalności. Posiada ogromne serce i z wielkim zaangażowaniem oddaje się swojej pracy, która jest dla niej pasją.

Metoda Attention Autism to dla nas świeży powiew w terapii z osobami z autyzmem. Dziękuję Celinie za otwartość w dzieleniu się pomysłami, profesjonalizm oraz za przysłowiowego "kopa" do dalszej pracy :):):) !!!