Pierwsze w Polsce szkolenie metody Attention Autism za nami!

with Brak komentarzy
Celina TwardyszAttention Autism w Polsce! Pierwsze w naszym kraju dwudniowe szkolenie Attention Autism już za nami. Dziękuję wszystkim uczestnikom za fantastyczny weekend. Mocy energii i pozytywnych myśli, które były obecne w Szkole Specjalnej w Chojnicach przez te dwa dni, nie da się opisać słowami. Wierzę, że metoda zyska grono zwolenników w naszym kraju. Gina Davies bardzo często powtarza: Tak, pracujmy z dziećmi ze spectrum autyzmu w grupach, uczmy ich współdziałania, relacji i interakcji z drugim człowiekiem przez doświadczenie. Metoda Attention Autism skupia się głównie na pracy nad koncentracją uwagi w grupie, nie dlatego, że jest to łatwiejsze, czy tańsze wyjście, ale dlatego, że jest to najlepsza i najdogodniejsza sytuacja uczenia naszych podopiecznych relacji z drugim człowiekiem – komunikacji, czekania na swoją kolej, współdziałania. W końcu w codziennym życiu bez przerwy muszą radzić sobie w sytuacjach grupowych – sklep, park, przedszkole, szkoła itp.
Szkolenie, które odbyło się 17 i 18 lutego w Chojnicach pokazało mi jak wielu z nas, terapeutów, nauczycieli szuka nowych rozwiązań, szuka odpowiedzi na pytania i stara się rozwiązać problemy swoich podopiecznych. Niesamowity jest fakt, jak wspólnie potrafimy się zjednoczyć i rozwiązywać problemy, próbować nowych aktywności, nowych zabaw, które nasze dzieci mogą pokochać.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za czynne branie udziału w zajęciach i ćwiczeniach – wiem, czasami niełatwych, skłaniających nas do zmiany własnych przekonań czy przyzwyczajeń.
Mam nadzieję, że metoda Attention Autism zyska w Polsce wielu zwolenników.
Walt Disney powiedział: „Jeśli potrafisz o czyś marzyć, potrafisz też tego dokonać”,więc mocno wierzę, że metoda Attention Autism zagości na dobre  w Polsce, a my terapeuci i nauczyciele będziemy z entuzjazmem i radością spędzać czas z naszymi podopiecznymi, a tym samym tworzyć wspólne, warte zapamiętania wspomnienia.
Marzenia są po to by je spełniać. Attention Autism w Polsce! To się dzieje naprawdę!
Moc pozdrowień dla wszystkich
Celina Twardysz
Attention Autism Advanced Practitioner and Trainer

Podąrzaj Celina Twardysz:

Ostatnie wpisy